Süreli Yayın Baskı

Ad ve Soyad*

Firma Adınız

E-Mail Adresiniz*

Telefon Numaranız*

Konu

Size nasıl yardımcı olabiliriz ?

İş Bölümü

Tasarımın mı yok ?

Hazır şablon tasarımlarımıza göz attınız mı ?

Süreli Yayın Baskı

Süreli yayın baskı hazır ve çalıştırma işlemleri arasındaki farkları anlamak, dergi baskısı için üç temel üretim yönteminin göreli güçlü ve zayıf yönlerini kavrayabilmek için çok önemlidir: dijital, tabaka beslemeli ve ısıya dayanıklı web baskısı. Dergileri basmak için kullanılan başka bir yöntem var, ancak çok büyük miktarlarda (yaklaşık 250.000’den fazla kopya) ve burada tartışılmayacak. Edinmiş olduğunuz bilgi, ucuz dergisi baskı satın alma arayışınıza yardımcı olacaktır.

Hazır hale getirmek, işi basına hazırlamak için gerçek süreli yayın baskı sürecini başlatmaya hazır olana kadar yapılması gereken her şeydir. Gerekirse dosyayı ön kontrol, koparma ve dayatma ile basında asılı kalıp içermektedir. Baskı odasında meydana gelen asılı levhalar haricinde hazırlık işlemleri pres baskı bölümünde gerçekleştirilir.

Dosyaları ön kontrol yapmak süreli yayın baskı dosyaları alan ilk adımdır. Amacı, dosyaları raster görüntü işlemcisine (RIP) göndererek dosyaların doğru ve üretim sürecine başlamaya hazır olduğundan emin olmaktır. Öncü bir ön kontrol yazılımı sağlayıcısı olan Enfocus, müşterileri tarafından yaşadıkları en yaygın dosya hatalarını belirlemek için 2008 yılında 4.500 yazıcıdan oluşan bir anket düzenledi. Sonuçlar, 15 yıl önceki bir çalışmada belgelenen dosyalarla çok benzerdi. En yaygın dosya sorunları, dosyalarda gömülü olmayan fontlar, düşük çözünürlüklü görüntüler ve yanlış renk modu görüntüleri (CYMK yerine verilen RGB görüntüleri) idi.

Dergi, Gazete Aylık Baskı

Dosyalar doğru olduktan sonra, süreli yayın baskı öncesi teknisyeni sayfaya yazdırılacak veya yerleştirilecek bir yazılım programı kullanır. Bu, çeşitli görevleri yerine getirir. Baskı verimliliğini en üst düzeye çıkarmak için doğru sayıda benzer görüntünün bir sayfaya yerleştirildiğinden emin olabilirsiniz. İşin basılmasından sonra düzgün şekilde ön ve arkalıklarla tutturulmasını sağlar. Son olarak, bir dergi için, sayfaları doğru konuma yerleştirir, böylece basılı sayfa bir kitaba katlandığında, sayfalar doğru şekilde sipariş edilir.

Doğru dosyaların RIP’ye gönderilmesi, gerçek üretim sürecinin ilk adımıdır. RIP, dosyayı, bit eşlem olarak da adlandırılan yüksek çözünürlüklü bir raster görüntü haline dönüştüren bir yazılım ya da yazılımdır. Bu görüntü genellikle bir yazıcı, görüntü ayarlayıcı veya plaka üreticisi olan bir yazdırma aygıtına gönderilir. Dört renkli bir işlem dosyasında dört renk (CMYK) her biri için bir tane olmak üzere dört farklı tabaka sağlayan RIP, renk ayırımının yapıldığı yerdir.

Süreli yayın baskı çoğunda, basmak için plakaları yakmak için sökük dosyayı doğrudan bir plaka üreticisine göndermelerine izin veren bilgisayarla plakalı sistemler var. Bu, bir görüntü ayarlayıcıya film çıktısı verme, dört filmi sıyırma (CMYK) ve tabakları manuel olarak yakma adımlarını atlayarak verimliliği artırır. Bilgisayardan-plaka sistemi, zamandan tasarruf etmenin yanı sıra üretim adımlarını atlayarak ve otomasyonu artırarak hataları en aza indirir.

Baskı Öncesi

Hazırlamanın son adımı basın bölümünde yapılan plakaları asmaktır. Plakalar genellikle alüminyumdan yapılmıştır ve pres üzerinde plaka silindirine uyacak şekilde bükülmüş ve sabitlenmiştir.

Süreli yayın baskı asılı sonra, matbaacı onun kayıt ve renk ayarlamaları yapmak için yavaşça basın başlar, kağıt, mürekkep mürekkep kuyuları yerleştirilir basında yüklü olduğu ve su dengelidir. Buna basın açıklaması denir. Ticari olarak kabul edilen kopyalar basın mensupları kopyalar oluşturmaya başlar ve basın hızını çalışma hızına yükseltir.

Artık hazır ve süreli yayın baskı çalışan süreçler hakkında temel bilgiye sahip olduğunuza göre, ucuz derginin sırlarını öğrenmeye devam ediyorsunuz.

Muhtemelen bildiğiniz gibi, basılı dergi sayısı arttıkça, baskı birimi fiyatları düşer. Bu doğrudur, çünkü hazır maliyetleri daha büyük bir baskı hacmine dağıtılır. Bu çok önemli bir konu. Hazırlama maliyetleri iki benzer iş için aynıdır; biri 1000 kopya, diğeri 5000 kopya basmaktadır.

Van Matbaa
Şehirler

Van Matbaa

Van Matbaa Van matbaa olarak Van`da bulunan tüm şirketler için hizmet vermeye devam ediyor. Matbaa Van hizmetleri hız...

0 / / Ekim 28, 2017
Uşak Matbaa
Şehirler

Uşak Matbaa

Uşak Matbaa Uşak Matbaa her türlü işinizi yapıyor. Matbaa Uşak hizmetleri ile hayallerinizi gerçek hayata taşıyabilirsiniz. Son zamanlarda...

0 / / Ekim 27, 2017
Şanlıurfa Matbaa
Şehirler

Şanlıurfa Matbaa

Şanlıurfa Matbaa Şanlıurfa Matbaa hizmetleri her daim uygun fiyatlarıya hizmete devam ediyor. Matbaa Şanlıurfa hizmetleri ile hayalinizdeki ürünlere erişebilir,...

0 / / Ekim 27, 2017