Sticker Baskı

Ad ve Soyad*

Firma Adınız

E-Mail Adresiniz*

Telefon Numaranız*

Konu

Size nasıl yardımcı olabiliriz ?

İş Bölümü

Tasarımın mı yok ?

Hazır şablon tasarımlarımıza göz attınız mı ?

Sticker Baskı

Sticker Baskı Her türlü kullanım için çıkartmaların popülaritesi arttıkça, çıkartma etiket baskısının gittikçe yaygınlaşan bir endüstri haline geldiği hiç de şaşırtıcı değil. Evde sticker baskı mümkün olsa da, kalite ve dayanıklılık çevrimiçi satın alabileceğinizden farklı değildir. Kalıcı etiketler oluşturmak için çok az insan mürekkep gerektiren yazıcılara veya kağıt kalitesine sahip olmalıdır.

Sticker baskı, tüm teknoloji gibi yıllar içinde büyük ölçüde gelişmiştir. Artık beyaz, dikdörtgen, ince kağıtlı etiketlerle sınırlı değil, bunun yerine sonsuz renk seçenekleri ile çeşitli türde ve ağırlıkta kağıtlara basılmaktadır; çok sayıda şekil ve boyutta çıkartmadan bahsetmiyorum.

Çıkartma Etiket

Ekran baskısı: En eski ve en yaygın yazdırma yöntemi ekran sticker baskısıdır. Resmi yapışkan kağıda aktarmak için sentetik ekran kullanan basit bir işlemdir. Temel baskı için ve genellikle sınırlı miktarda etiket çıkartmak içindir. Mürekkep ekranın içinden bir şablon bulunan kağıda sıkıştırılır. İşlem, kullanılan her renk için tekrarlanmalıdır; bir renkteki şablon kesilir ve kağıda bastırılır. Süreç, tüm renkler aktarılana ve tasarım tamamlanıncaya kadar tekrarlanır.

Letter basın yazdırma: Sticker baskı ve hareketli bir tür kullanarak kabartma baskı biçimine letterpress baskı denir. Ters çevrilmiş, yükseltilmiş bir yüzey, sağ taraflı bir görüntü elde etmek için yapışkan kağıda bastırılır ve sıkıştırılır. Genellikle tek bir rengin küçük, basit projelerinde kullanılır.

Fleksografi: Çok daha hızlı bir sticker baskı süreci olan fleksografi, daha büyük miktarda çıkartmalara basmayı sağlar. Ticari baskıda yaygın olarak kullanılır. Fleksografide ana baskı oluşturulur ve daha sonra levha kağıt üzerine sarılırken görüntüyü bir çıkartmaya basmak için kullanılır. Bu, etiket baskısı için popüler bir işlemdir.

Ofset baskı: Ofset baskıda görüntü plaka veya lastik silindirden kağıda aktarılır. Ofset baskı, yazıcıya çeşitli renk seçenekleri sunar ve mükemmel renk basar.

Dört renkli işlem: Bu işlem, orijinal görüntünün renklerini CMYK formatında (cam göbeği, macenta, sarı ve siyah) ayırır. Her bir renk için ayrı dosyalar oluşturulur ve etiket üzerindeki görüntü orijinal görüntü ile aynı görünecek şekilde özel mürekkeplerle basılır.

Dijital baskı: En gelişmiş baskı şekli dijitaltir. Renk değişiklikleri de dahil olmak üzere son dakikaya kadar değişiklik yapabilirsiniz. Dijital baskıda mürekkep, kağıda nüfuz etmek yerine kağıda oturur. Dijital baskı genellikle çok büyük miktarlar için uygun değildir, ancak çoğunlukla ev veya küçük işletmeler sticker baskı için kullanılır. Bununla birlikte, bir dizi dijital ticari baskı, resmi plakalar yapmadan doğrudan basına gönderir. Bu, işlemi daha temiz ve hızlı yapar, ancak görüntü yine de bir basıyla aktarılır.

Profesyonel Sticker Baskı Kullanma

Dijital bir yazıcınız varsa kendi çıktınızı yazdırabileceğinizi düşünebilirsiniz. Ve bu doğrudur; Ancak, çıkartmanın dayanıklılığı ve kalitesi, hangi profesyonel etiket baskı işleminin kullanıldığına bakılmaksızın, profesyonel bir çıkartma etiket baskı yazıcısından alacağınız şeylerden muazzam ölçüde etkilenir. Profesyonel yazıcılar on binlerce renkli etiket çıkartabilir. Profesyonel etiket baskı şirketleri internette yaygın olarak bulunur ve çok sayıda çıkartma ve özel çıkartma seçeneklerine sahiptir.

 

Van Matbaa
Şehirler

Van Matbaa

Van Matbaa Van matbaa olarak Van`da bulunan tüm şirketler için hizmet vermeye devam ediyor. Matbaa Van hizmetleri hız...

0 / / Ekim 28, 2017
Uşak Matbaa
Şehirler

Uşak Matbaa

Uşak Matbaa Uşak Matbaa her türlü işinizi yapıyor. Matbaa Uşak hizmetleri ile hayallerinizi gerçek hayata taşıyabilirsiniz. Son zamanlarda...

0 / / Ekim 27, 2017
Şanlıurfa Matbaa
Şehirler

Şanlıurfa Matbaa

Şanlıurfa Matbaa Şanlıurfa Matbaa hizmetleri her daim uygun fiyatlarıya hizmete devam ediyor. Matbaa Şanlıurfa hizmetleri ile hayalinizdeki ürünlere erişebilir,...

0 / / Ekim 27, 2017