Sosyal Medya Pazarlama

Günümüzde sosyal medya gücünü bir çok sektör ve bir çok mecrada hissettirmektedir. Çoğumuzun artık günlük yaşamını ele geçiren sosyal medya firmalar içinde “MARKA” bilinirliliği için önem taşıyor. Bunun en büyük örnekleri Webtekno, PCHocasi, Cezmi Kalorifer gibi bir çok facebook sayfasını örnek gösterebiliriz. Bu doğrultuda hedef kitlenize doğrudan etkileşimli reklam ağını yönetiyoruz.
Neler mi Yapıyoruz


Sosyal Medya Strateji Gelişimi

Rakip firmalarınızın sosyal medya hesaplarını kontrol ediyor ve geri dönüş almanız için gerekli incelemeleri gerçekleştirerek strateji belirliyoruz.Sosyal Medya Reklam Yönetimi

Daha geniş kitlelere sizleri göstermek ve tanıtmak için içeriklerinizin reklam yönetimini sağlıyor ve hedef kitlenizi keşfediyoruz.Sosyal Medya İçerik Oluşturma

Sosyal medyanızda ki tüm içerikleri görselleri sizler için biz hazırlıyor ve markanızı ön planda tutarak marka bilinirliliğinizi arttırıyoruz.
Daha Fazla Bilgi


28
Eki

Van Matbaa

Van Matbaa Van matbaa olarak Van`da bulunan tüm şirketler için hizmet vermeye devam ediyor. Matbaa Van hizmetleri...

Read More
27
Eki

Uşak Matbaa

Uşak Matbaa Uşak Matbaa her türlü işinizi yapıyor. Matbaa Uşak hizmetleri ile hayallerinizi gerçek hayata taşıyabilirsiniz. Son...

Read More
27
Eki

Şanlıurfa Matbaa

Şanlıurfa Matbaa Şanlıurfa Matbaa hizmetleri her daim uygun fiyatlarıya hizmete devam ediyor. Matbaa Şanlıurfa hizmetleri ile hayalinizdeki ürünlere...

Read More


Bizimleİletişime Geç


Ad ve Soyad*

Firma Adınız

E-Mail Adresiniz*

Telefon Numaranız*

Konu

Size nasıl yardımcı olabiliriz ?

İş Bölümü


Sosyal Medya Pazarlama

sosyal medya pazarlamaSosyal medya pazarlamanın ne olduğunu bilmiyorsanız, ilk adımınız Facebook ve Twitter’da biraz vakit geçirmek olmalıdır. Bu sitelerin neyle alakalı olduğunu anladıktan sonra, işletmenizle onlarla uyumlu yolculuklarına başlayabilirsiniz. Gelecekte genişletmek isterseniz, işiniz için bu çok önemli olacaktır.

İş promosyonu sosyal medya pazarlama için Twitter kullanımı doğru bir şekilde yapıldı, son derece etkili olabilir. Nasıl çalıştığını anladıktan sonra, yüzlerce, hatta binlerce yeni müşterinin potansiyelini göreceksiniz. Anahtar kelimeleri ve hashtagları da içeren Twitter herşey için gerekli zamanı kullanın.

Sosyal medya pazarlamanızdan mümkün olan en iyi müşteriyi elde etmek için, içeriğinizin düzenli ve tutarlı bir şekilde gelmesini sağlayın. Bir müşteri sizi her gün Facebook’da göreceğini gördüğünde sizi rahatça hatırladılar, ancak fazla yüklenmekle rahatsız olmasınlar. Sunduğunuz bir şeyden para harcadıkları zaman, sizinle birlikte gidecekler çünkü markanız güvenilir bir arkadaş gibi görünüyor.

Web sitenizi, ziyaretçilerin sizin gibi beğenebileceği ve sosyal medya pazarlama yoluyla etkinliklerinizi izleyebileceği şekilde ayarladığınızdan emin olun. Çoğu kişi günlük sosyal medya web sitelerini ziyaret eder, bu yüzden onlara Twitter, Facebook veya LinkedIn aracılığıyla erişmenin hızlı bir yolunu gösterin.

WordPress Retweet düğmesini kullanabilmeniz için bir WordPress blogu alın. Bu özellik, ziyaretçilerin basit bir tıklamayla Twitter yayınlarındaki sosyal medya pazarlama için makalelerinizden birine bir bağlantı gönderilmesini sağlar. Kendiniz kodlamak için zaman ayırırsanız web sitenize Retweet düğmeleri de ekleyebilirsiniz.

Sosyal medya pazarlama için LinkedIn’i ihmal etme. LinkedIn Facebook veya Twitter’dan daha az popüler ancak bu sitede son derece etkili kullanıcılar bulabilirsiniz. Makalelerinize bir LinkedIn ‘paylaş’ düğmesi ekleyin ve olasılığı LinkedIn’de içeriğinizi paylaşan birinin düzinelerce kişiyi diğer web sitelerinde paylaşmasına neden olacaktır.

Sosyal Medya

Blogunuza bir şeyler yayınladığınızda veya web sitenizi güncellerken hemen bir Facebook yazısı yazın. Belki de önceden plan yapmalısın ve sosyal medya pazarlama için postanızı peşin olarak yazmalısın, böylece bunu yapmak için koşuşturmazsınız. Ne yaptığınızı güncellemek için Facebook yayınlarınıza abone olan kişilerin olduğunu unutmayın.

Facebook sayfanızda sosyal medya pazarlama çalışması ile açık bir sekme bulunsun; yalnızca arkadaşlarınız veya takipçileriniz bunu göreceklerdir. Kullanıcıları bu benzersiz içeriğe erişebilmeleri için sayfanızı ‘beğenmeye’ teşvik edin. Örneğin, sayfanızı ‘beğendim’ Facebook kullanıcılarına benzersiz bir kupon kodu gösterebilirsiniz.

Bugün internet üzerinde çeşitli sosyal medya pazarlama biçimleri bulunmaktadır. Örneğin, duruma dayalı sitelerdir ve bunlar da blog siteleridir. Reklamlarınızı yüksek trafik alanındaki tüm sitelere yerleştirdiğinizden emin olun. Bunu yaparak mümkün olan en fazla görsel saati alacaksınız, böylece işiniz için daha fazla para elde edersiniz.

Sosyal medya pazarlama öncesinde sosyal ağ kavramını araştırın. Şu anda büyük olasılıkla bir sosyal Facebook sayfanız var, ancak profesyonel bir sayfanın farklı bir hayvan olduğunu unutmamak önemlidir. Çevrimiçi olarak bir takım faydalı kaynaklar mevcuttur ve eğer sorun yaşarsanız, bunları profesyonellerle tartışabilirsiniz.

Sosyal medya pazarlama varlığınız her türden bir blog içeriyorsa, blog güncellendikten hemen sonra Facebook sayfanızı güncelleyin. Bu, Facebook kullanıcılarını blogunuza veya web sitenize çekebilir ve blog yazınız arasında gecikme olmaz ve dikkatini çeker. Sosyal medya pazarlama yaparken bir blog girişi yayınladığınızda hemen yaşlanmaya başlar, bu nedenle Facebook’ta kelime edinmek derhal yeni ve alakalı içeriğin avantajından yararlanır.

Şirketiniz hakkında olabildiğince fazla bilgiyi sosyal medya pazarlama adı altında Facebook sayfanızda doldurun. Kendini kişiliksiz hissettirmeyin. Küçük bir çaba sarf edin ve küçük bir biyografi yazın ve toplantı, parti, promosyon vb. ile ilgili firmanızın logosunu ve resimlerini yükleyin. Geleceğin müşterilerinin şirketinizin neyle ilgili olduğunu anlamalarına yardımcı olun, böylece sadece görünmüyor web üzerinde bir logo.

Pazarlama Yöntemleri

Twitter’ı bir sosyal medya pazarlama yöntemi olarak kullanmak istiyorsanız, iyi görüntülenen ve hatırlanması kolay bir kullanıcı adı seçtiğinizden emin olun. Bu kullanıcı adı, şirketinizin temelini oluşturmalıdır, ancak hatırlanması da kolay olmalıdır. Sosyal medya pazarlama için en önemli etkenlerden bir tanesinde kullanacağınız isimdir. Deli_Kaynak_44 gibi kullanıcı adlarını seçmeyin. Kimse bunu hatırlayamaz ve muhtemelen şirketinizin adıyla alakasızdır.

Pazarlama başarısı için sosyal medya pazarlama blogunuzu Facebook’a bağlayın. Blogunuzun hayranları için yayınlarını arkadaşlarıyla paylaşmalarını basitleştirin. Yayınlarınızın üst kısmına bir paylaşım düğmesi ve sayfanızın üstünde benzeri bir düğme ekleyin. Bu, ek çalışma yapmadan blogunuza ilgi ve trafik kazandıracaktır.

Sosyal medya pazarlamanın sizin için bir şey olduğuna karar verdiğinizde, işleri düzenli olarak postaladığınızdan emin olun. Bu tutarlılığa sahip olarak, insanlar sizi düzenli olarak ziyarete gelip ziyarete yönlendirir. Sizden yeni bir konu bekleyeceğini bilecekler ve ilgi alanlarına uyacağını bileceklerdir.

İşletmenizi sosyal medya pazarlama başarıyla pazarlamak için, bir twitter hesabı açmanız yeni müşteriler çekmek için yardımcı olabilir. Twitter’da Word hızlı dolaşıyor ve pek çok başarılı işletme, sözlerini işletmelerinde meydana gelen indirimlere veya özel etkinliklere bulaştırmak için twitter kullanıyor. Bunu yaparak takipçileri kazanabilirsiniz ve işinizle ilgili haberler ağız yoluyla yayılır.

Sitenizdeki takipçilerin sayısı arttıkça, blogunuzda vurgulanması için bir nokta hazırlamalısınız. Okuyucuların, Twitter’da veya Facebook’ta kaç takipçisi olduğunu görmesini istiyorsun. Sosyal medya pazarlama hala bir takipçi değillerse, bu onların diğer okuyucularınız gibi olmasını ve sizi de takip etmesini sağlayabilir.

İşletmenizi sosyal medya pazarlama ile çevrimiçi olarak kurmak, tüm işletmeler için vazgeçilmez bir unsur haline geliyor. Bunu yapmadıysanız, bu makale size bu çevrimiçi dünyanın bir parçası haline nasıl gelebileceğinizi gösterdi. İşiniz, sadece bu bir pazarlama hünerini kullanarak ilgi ve satışlarda çok fazla bir artış görebilirsiniz.